Jan Kozłowski

Architektura ukształtowała moje marzenia.

Projektowanie to dla mnie podróż, która zaczęła się 20 lat temu, gdy jako absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, stażysta w biurach architektonicznych w Polsce i Holandii, stawiałem pierwsze kroki w projektach budynków kubaturowych. Od tego momentu rozpocząłem pasjonującą przygodę mojego życia. Uczestniczyłem w wielu inspirujących przedsięwzięciach. Niejednokrotnie miałem szczęście realizować ambitną, odważną i nowoczesną architekturę. Moja praca to również, a może przede wszystkim liczby. Do tej pory zaprojektowałem ponad 800.000 m² powierzchni budynków. Dla porównania to mniej więcej 4000 kortów tenisowych, czy ponad 112 boisk piłkarskich.

Każdy nowy projekt to część mojego życia, godziny spędzone na poszukiwaniu optymalnych rozwiązań, niecierpliwe wyczekiwanie efektu końcowego, z którego chcę czuć się dumny! Na tę satysfakcję składa się twórcza współpraca wielu ludzi, których spotykam na swojej drodze. To w dialogu z inwestorem/klientem, w zrozumieniu jego potrzeb i oczekiwań, rodzi się początek wspólnego sukcesu, którym jest gotowy projekt. Zakończenie pracy oznacza dla mnie skuteczne doprowadzenie inwestycji do realizacji.

Jan Kozłowski

Życiorys

Jan Kozłowski, architekt od 17 lat związany z Gdynią. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej, stażysta w biurach architektonicznych w Polsce i Holandii, głównie w biurze WolbertAvB. Umiejętności nabywał w kilku renomowanych pracowniach projektowych w firmach Kozikowski Design, Hita, Styl. Nauczyciel akademicki na Politechnice Gdańskiej w Gdańsku na Wydziale Architektury w pracowni CAD/GIS w latach 1995-1997. W latach 1997-2001 własna firma architektoniczna Neodom, a w latach 2001-2009 jeden z właścicieli biura projektowego CKK Architekci. Od początku 2010 roku twórca i pomysłodawca biura pracowni Jan Kozłowski Architekci. Od 20 lat projektuje budynki kubaturowe w Polsce i za granicą, specjalista w zakresie projektowania obiektów hotelowych i biurowych.

Autor wyróżnionego nagrodą "Czas Gdyni" budynku Skok Stefczyka w Gdyni Redłowie, dodatkowo wskazanego przez portal Sztuka-architektury.pl jako jeden z sześciu najlepszych budynków biurowych 2008 roku w Polsce. W 2009 roku zdobył z biurem medal MercuriusGedanensis w kategorii "Najlepszy projekt hotelowy" za projekt 4-gwiazdkowego hotelu Copernicus w Toruniu. W roku 2007 wyróżniony za projekt Węzła integracyjnego Tczew. Od 2011 roku związany także z firmą Aksjon Hospitality z Gdańska, jako ekspert i konsultant w dziedzinie projektowania obiektów hotelowych.